ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4471445
*
nr 447 1445
Spegel
Oval, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2007
kl 17:50:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 21:45:18
1
350 kr
21/1 19:54:57
2
200 kr
21/1 20:27:25
3
850 kr
21/1 21:49:49
4
500 kr
21/1 21:54:50
4
650 kr
22/1 10:45:10
4
800 kr
22/1 11:38:31
5
1.100 kr
22/1 11:47:07
4
1.100 kr
22/1 11:52:11
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 447 1445
Spegel
Oval, höjd: 80
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/1 21:45:18 | 1 | 350 kr |
| 21/1 19:54:57 | 2 | 200 kr |
| 21/1 20:27:25 | 3 | 850 kr |
| 21/1 21:49:49 | 4 | 500 kr |
| 21/1 21:54:50 | 4 | 650 kr |
| 22/1 10:45:10 | 4 | 800 kr |
| 22/1 11:38:31 | 5 | 1.100 kr |
| 22/1 11:47:07 | 4 | 1.100 kr |
| 22/1 11:52:11 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



