Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 6647052



*

nr 664 7052


SCULPTURE (F)

ceramics, bull, design Tom W. , length: 37, height: 20,


keramik, tjur, design Tom W. , längd: 37, höjd: 20


Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday October 25 2010
at 19:42:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/10 10:50:04 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Oct 25

Stengods & Fajanser

På Tema Stengods & Fajanser samlar vi företrädelsevis skandinaviskt 1900-tals stengods och fajanser av Wilhelm Kåge, Stig Lindberg, Åke Holm, Bernt Friberg, Lisa Larson, Gunnar Nylund, Carl-Harry Stål ...



Read more about Stengods & Fajanser
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur tjur tom w
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 18:48
  • 8017 SCULPTURE
    Asia, växt, sten. Height: 18 cm,
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 19:19
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:56




Ladda ner broschyr