KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7084192
*
nr 708 4192
Isabella Wrangel
(1911-1975), Sverige
Akvarell, Isabella Wrangel (1911-1975), 'Spridda föremål', 42x63
Isabella Wrangel, svensk målare född i Paris 1911, död 1975.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2011
kl 17:31:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/8 16:36:29
1
300 kr
8/8 14:30:01
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Isabella Wrangel
Isabella Wrangel, svensk målare född i Paris 1911, död 1975.
Läs mer om Isabella Wrangel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller isabella wrangel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Isabella Wrangel
Isabella Wrangel, svensk målare född i Paris 1911, död 1975.
Läs mer om Isabella Wrangel
nr 708 4192
Isabella Wrangel
(1911-1975), Sverige
Akvarell, Isabella Wrangel (1911-1975), 'Spridda föremål', 42x63
Isabella Wrangel, svensk målare född i Paris 1911, död 1975.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/8 16:36:29 | 1 | 300 kr |
| 8/8 14:30:01 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Isabella Wrangel
Isabella Wrangel, svensk mÃ¥lare född i Paris 1911, död 1975.Läs mer om Isabella Wrangel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller isabella wrangel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



