KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 3637868
*
nr 363 7868
Solveig Hammarstedt
(f. 1928), Sverige
Akvareller, 2 st, Troll, Solveig Hammarstedt
Solveig Hammarstedt, svensk målare född 1928.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2005
kl 16:00:00
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller solveig hammarstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
-
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58
-
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
*
Solveig Hammarstedt
Solveig Hammarstedt, svensk målare född 1928.
nr 363 7868
Solveig Hammarstedt
(f. 1928), Sverige
Akvareller, 2 st, Troll, Solveig Hammarstedt
Solveig Hammarstedt, svensk målare född 1928.
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2005 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller solveig hammarstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20 -
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58 -
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37



