ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8573141
*
nr 857 3141
Spegel
höjd: 66 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2013
kl 20:03:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 18:12:02
1
250 kr
3/11 22:57:20
2
150 kr
3/11 22:57:55
2
250 kr
3/11 22:58:32
2
300 kr
4/11 02:49:20
3
400 kr
4/11 09:30:24
2
400 kr
4/11 13:38:12
4
700 kr
4/11 16:06:42
3
500 kr
4/11 16:07:19
3
700 kr
4/11 16:15:55
3
800 kr
4/11 19:58:29
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 857 3141
Spegel
höjd: 66 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 18:12:02 | 1 | 250 kr |
3/11 22:57:20 | 2 | 150 kr |
3/11 22:57:55 | 2 | 250 kr |
3/11 22:58:32 | 2 | 300 kr |
4/11 02:49:20 | 3 | 400 kr |
4/11 09:30:24 | 2 | 400 kr |
4/11 13:38:12 | 4 | 700 kr |
4/11 16:06:42 | 3 | 500 kr |
4/11 16:07:19 | 3 | 700 kr |
4/11 16:15:55 | 3 | 800 kr |
4/11 19:58:29 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23