Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 17099283



*

nr 1709 9283


Anders Zorn

(1860-1920), Sverige


Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Änkedrottning Sophia. Image dimensions: 19, 3x14 cm, outer dimensions including frame: 42x35 cm, no signature.


ETCHING, Änkedrottning Sophia. Bildmått: 19,3x14 cm, yttermått inklusive ram: 42x35 cm


Condition: ej signerad

Anders Zorn, born 1860, dead 1920, Swedish painter.

Estimate:

1000

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday June 16 2025
at 18:25:35


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/6 12:33:31 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Anders Zorn

Anders Zorn, born 1860, dead 1920, Swedish painter.

Read more about Anders Zorn
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige änkedrottning sophia
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr