KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9434051

nr 943 4051

Stig Borglind

(1892-1965), Sverige

Etsning, Stig Borglind (1892-1965), brobygge, signerad, motivet: 26x35

Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 16 februari 2015
kl 18:51:49

  • Tema
  • 16 feb

Stig Borglind

Läs mer om Stig Borglind