KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16704353

nr 1670 4353

August Dencker

(1882-1942), Danmark

Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad -40. Olja på duk, 69x96 cm, yttermått inklusive ram: 78x110 cm

August Vilhelm Dencker, dansk målare född 1882, död 1942.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

3.400 kr

lördag 21 december 2024
kl 19:04:58

August Dencker

Läs mer om August Dencker