KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15461033
nr 1546 1033
Laszlo Bornemisza
(1916-1995), Ungern
Oljemålning, Stadsbild. Signerad. Olja på duk, 49x69 cm, yttermått inklusive ram: 58x79 cm
László Bornemisza, bildkonstnär född 1916, död 1995.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
8.600 kr
måndag 5 juni 2023
kl 18:42:47
8.000 kr
8.400 kr
8.400 kr
8.400 kr (Budbetjänt)
Laszlo Bornemisza
Läs mer om Laszlo Bornemisza