ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13824378
*
nr 1382 4378
Spegel
empirestil, 48x24cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2021
kl 19:37:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 17:10:45
1
300 kr
28/2 18:23:05
2
150 kr
28/2 18:23:05
1
200 kr (Budbetjänt)
28/2 18:23:14
2
250 kr
28/2 18:23:14
1
300 kr (Budbetjänt)
28/2 18:23:25
2
350 kr
28/2 18:29:41
1
450 kr
28/2 21:04:10
3
450 kr
28/2 21:04:10
1
450 kr (Budbetjänt)
28/2 21:05:58
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1382 4378
Spegel
empirestil, 48x24cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/2 17:10:45 | 1 | 300 kr |
| 28/2 18:23:05 | 2 | 150 kr |
| 28/2 18:23:05 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 28/2 18:23:14 | 2 | 250 kr |
| 28/2 18:23:14 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 28/2 18:23:25 | 2 | 350 kr |
| 28/2 18:29:41 | 1 | 450 kr |
| 28/2 21:04:10 | 3 | 450 kr |
| 28/2 21:04:10 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 28/2 21:05:58 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



