ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5577678
*
nr 557 7678
Spegel
höjd: 62
Utrop:
100 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2008
kl 19:15:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 21:05:31
1
400 kr
7/12 16:08:17
2
200 kr
7/12 16:21:48
2
300 kr
7/12 16:24:47
2
450 kr
7/12 23:38:43
1
750 kr
8/12 15:34:14
3
800 kr
8/12 15:48:22
3
1.000 kr
8/12 16:02:21
4
950 kr
8/12 16:03:32
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 557 7678
Spegel
höjd: 62
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/12 21:05:31 | 1 | 400 kr |
| 7/12 16:08:17 | 2 | 200 kr |
| 7/12 16:21:48 | 2 | 300 kr |
| 7/12 16:24:47 | 2 | 450 kr |
| 7/12 23:38:43 | 1 | 750 kr |
| 8/12 15:34:14 | 3 | 800 kr |
| 8/12 15:48:22 | 3 | 1.000 kr |
| 8/12 16:02:21 | 4 | 950 kr |
| 8/12 16:03:32 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



