KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13669126

nr 1366 9126

Hans Richter

(1888-1976), Tyskland

Etsning, Signerad, numrerad 7/20, oramat löst blad. Bladets mått: 37x27,5

Hans Richter, tysk bildkonstnär född 1888, död 1976.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 14 december 2020
kl 18:43:23

Hans Richter

Läs mer om Hans Richter