KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13669126
nr 1366 9126
Hans Richter
(1888-1976), Tyskland
Etsning, Signerad, numrerad 7/20, oramat löst blad. Bladets mått: 37x27,5
Hans Richter, tysk bildkonstnär född 1888, död 1976.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 14 december 2020
kl 18:43:23
500 kr
600 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr