Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 9939388



*

nr 993 9388


Spegel

Nutida, höjd: 182 cm


Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 9 november 2015
kl 20:41:52


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/11 21:00:14 1      500 kr
8/11 15:23:14 2      Vinnande bud
9/11 15:12:22 3      800 kr
9/11 15:12:22 2      900 kr (Budbetjänt)
9/11 15:12:37 3      1.000 kr
9/11 15:12:37 2      1.100 kr (Budbetjänt)
9/11 15:12:49 3      1.200 kr
9/11 15:12:49 2      1.300 kr (Budbetjänt)
9/11 15:13:01 3      1.400 kr
9/11 15:13:01 2      1.500 kr (Budbetjänt)
9/11 15:13:28 3      1.600 kr
9/11 15:13:28 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:24
  • 7027 Spegel
    Förgylld, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:33
  • 7074 Spegel
    Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:28
  • 7038 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:02
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:30
  • 6419 Spegel
    Rokokostil, förgylld, 136x53
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:49




Ladda ner broschyr