ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9939388
*
nr 993 9388
Spegel
Nutida, höjd: 182 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2015
kl 20:41:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 21:00:14
1
500 kr
8/11 15:23:14
2
Vinnande bud
9/11 15:12:22
3
800 kr
9/11 15:12:22
2
900 kr (Budbetjänt)
9/11 15:12:37
3
1.000 kr
9/11 15:12:37
2
1.100 kr (Budbetjänt)
9/11 15:12:49
3
1.200 kr
9/11 15:12:49
2
1.300 kr (Budbetjänt)
9/11 15:13:01
3
1.400 kr
9/11 15:13:01
2
1.500 kr (Budbetjänt)
9/11 15:13:28
3
1.600 kr
9/11 15:13:28
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 993 9388
Spegel
Nutida, höjd: 182 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/11 21:00:14 | 1 | 500 kr |
| 8/11 15:23:14 | 2 | Vinnande bud |
| 9/11 15:12:22 | 3 | 800 kr |
| 9/11 15:12:22 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 9/11 15:12:37 | 3 | 1.000 kr |
| 9/11 15:12:37 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 9/11 15:12:49 | 3 | 1.200 kr |
| 9/11 15:12:49 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 9/11 15:13:01 | 3 | 1.400 kr |
| 9/11 15:13:01 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 9/11 15:13:28 | 3 | 1.600 kr |
| 9/11 15:13:28 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



