![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15522010
*
nr 1552 2010
Sigrid de Rougemont-Wahlström
(1888-1984), Sverige
Oljemålning, Två Flickor. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm, yttermått inklusive ram: 69x58 cm
Kondition: färgbortfall
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2023
kl 19:11:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 13:46:09
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige två flickor
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
7061 Oljemålning
Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:44
*
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Kondition: färgbortfall
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström
nr 1552 2010
Sigrid de Rougemont-Wahlström
(1888-1984), Sverige
Oljemålning, Två Flickor. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm, yttermått inklusive ram: 69x58 cm
Kondition: färgbortfall
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/7 13:46:09 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk mÃ¥lare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige två flickor
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09 -
7061 Oljemålning
Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:44