ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8269390
*
nr 826 9390
Spegel
1920-tal, höjd: 106 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2013
kl 20:41:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 15:15:53
1
100 kr
13/5 19:21:15
2
400 kr
13/5 20:20:34
3
200 kr
13/5 20:21:17
4
400 kr
13/5 20:22:10
4
700 kr
13/5 20:24:06
5
500 kr
13/5 20:25:05
5
700 kr
13/5 20:26:40
5
800 kr
13/5 20:36:13
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 826 9390
Spegel
1920-tal, höjd: 106 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/5 15:15:53 | 1 | 100 kr |
| 13/5 19:21:15 | 2 | 400 kr |
| 13/5 20:20:34 | 3 | 200 kr |
| 13/5 20:21:17 | 4 | 400 kr |
| 13/5 20:22:10 | 4 | 700 kr |
| 13/5 20:24:06 | 5 | 500 kr |
| 13/5 20:25:05 | 5 | 700 kr |
| 13/5 20:26:40 | 5 | 800 kr |
| 13/5 20:36:13 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16 -
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23



