KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7096136
*
nr 709 6136
Henrik Allert
(f. 1937), Sverige
Etsning, Henrik Allert (f. 1937), 105/150, 33x35
Henrik Allert, född 1937, svensk skulptör.
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 augusti 2011
kl 17:43:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 17:56:48
1
100 kr
14/8 20:39:29
2
200 kr
14/8 20:45:16
1
250 kr
15/8 16:35:54
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik henrik allert svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:47
*
Henrik Allert
Henrik Allert, född 1937, svensk skulptör.
nr 709 6136
Henrik Allert
(f. 1937), Sverige
Etsning, Henrik Allert (f. 1937), 105/150, 33x35
Henrik Allert, född 1937, svensk skulptör.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 augusti 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/8 17:56:48 | 1 | 100 kr |
| 14/8 20:39:29 | 2 | 200 kr |
| 14/8 20:45:16 | 1 | 250 kr |
| 15/8 16:35:54 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik henrik allert svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:47



