Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7096136



*

nr 709 6136


Henrik Allert

(f. 1937), Sverige


Etsning, Henrik Allert (f. 1937), 105/150, 33x35


Henrik Allert, född 1937, svensk skulptör.

Utrop:

400 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 augusti 2011
kl 17:43:52


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/8 17:56:48 1      100 kr
14/8 20:39:29 2      200 kr
14/8 20:45:16 1      250 kr
15/8 16:35:54 3      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Henrik Allert

Henrik Allert, född 1937, svensk skulptör.

Läs mer om Henrik Allert
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik henrik allert svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr