KONST / Litografier / Litografi 15054371
nr 1505 4371
Wilhelm Kåge
(1889-1960), Sverige
Litografi, Signerad, daterad 1912. Bildmått: 18x28 cm, yttermått inklusive ram: 22x33 cm
Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 november 2022
kl 19:57:59
28/11 19:52:29
Wilhelm Kåge
Läs mer om Wilhelm Kåge