KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6467463
*
nr 646 7463
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Blandteknik, Uno Vallman (1913-2004), 1971, 50x64
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
2.500 kr
Såld:
3.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/6 15:19:49
1
3.600 kr
19/6 20:32:16
2
2.300 kr
19/6 20:33:18
2
2.600 kr
19/6 20:34:03
2
3.000 kr
20/6 19:38:48
2
3.500 kr
20/6 19:39:52
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:12
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
nr 646 7463
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Blandteknik, Uno Vallman (1913-2004), 1971, 50x64
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.500 kr |
| Såld: | 3.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/6 15:19:49 | 1 | 3.600 kr |
| 19/6 20:32:16 | 2 | 2.300 kr |
| 19/6 20:33:18 | 2 | 2.600 kr |
| 19/6 20:34:03 | 2 | 3.000 kr |
| 20/6 19:38:48 | 2 | 3.500 kr |
| 20/6 19:39:52 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:12



