KONST / Litografier / Utställningsaffisch 7436174
*
nr 743 6174
Utställningsaffisch
Le Corbusier, Galeri Connection 1975, bladets mått: 73x51
Utrop:
600 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:11:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 23:32:15
1
200 kr
22/2 15:04:08
2
200 kr
22/2 15:05:03
3
300 kr
23/2 05:39:18
1
400 kr
23/2 11:23:39
4
500 kr
26/2 15:39:25
5
700 kr
27/2 08:40:42
6
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: le corbusier litografier utställningsaffisch
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:28
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38
*
Utställningsaffisch
Läs mer om Grafik
nr 743 6174
Utställningsaffisch
Le Corbusier, Galeri Connection 1975, bladets mått: 73x51
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 750 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 23:32:15 | 1 | 200 kr |
| 22/2 15:04:08 | 2 | 200 kr |
| 22/2 15:05:03 | 3 | 300 kr |
| 23/2 05:39:18 | 1 | 400 kr |
| 23/2 11:23:39 | 4 | 500 kr |
| 26/2 15:39:25 | 5 | 700 kr |
| 27/2 08:40:42 | 6 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: le corbusier litografier utställningsaffisch
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:54
-
6622 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 6 st, 14,5-18,5-2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:28 -
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38



