KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11709145

nr 1170 9145

Berta Hansson

(1910-1994), Sverige

Etsning, "Fåglar 1", signerad, numrerad 90/260, motivet: 19x18 cm

Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 19 mars 2018
kl 19:15:51

  • Tema
  • 19 mar

Berta Hansson

Läs mer om Berta Hansson