KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10515131
*
nr 1051 5131
Olle Krantz
(1906-1999), Sverige
Oljemålning, Olle Krantz (1906-1999), utsikt från Söder, signerad, 46x55
Olle Krantz, svensk målare född 1906, död 1999.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2016
kl 18:38:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 13:10:33
1
600 kr
22/8 18:32:54
2
500 kr
22/8 18:32:54
1
600 kr (Budbetjänt)
22/8 18:33:09
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar olle krantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt från söder
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Olle Krantz
Olle Krantz, svensk målare född 1906, död 1999.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholmsmotiv
nr 1051 5131
Olle Krantz
(1906-1999), Sverige
Oljemålning, Olle Krantz (1906-1999), utsikt från Söder, signerad, 46x55
Olle Krantz, svensk målare född 1906, död 1999.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/8 13:10:33 | 1 | 600 kr |
| 22/8 18:32:54 | 2 | 500 kr |
| 22/8 18:32:54 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 22/8 18:33:09 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar olle krantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt från söder
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



