ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14278184
*
nr 1427 8184
Spegel
rokokostil, nutida, 118x87 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2021
kl 18:16:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 09:55:16
1
100 kr
24/10 21:50:14
2
150 kr
25/10 17:00:47
3
400 kr
25/10 18:06:49
4
250 kr
25/10 18:06:49
3
300 kr (Budbetjänt)
25/10 18:07:14
4
350 kr
25/10 18:07:14
3
400 kr (Budbetjänt)
25/10 18:11:16
5
450 kr
25/10 18:11:54
3
Vinnande bud
25/10 18:15:52
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1427 8184
Spegel
rokokostil, nutida, 118x87 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/10 09:55:16 | 1 | 100 kr |
| 24/10 21:50:14 | 2 | 150 kr |
| 25/10 17:00:47 | 3 | 400 kr |
| 25/10 18:06:49 | 4 | 250 kr |
| 25/10 18:06:49 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 25/10 18:07:14 | 4 | 350 kr |
| 25/10 18:07:14 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 25/10 18:11:16 | 5 | 450 kr |
| 25/10 18:11:54 | 3 | Vinnande bud |
| 25/10 18:15:52 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



