ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10267158
*
nr 1026 7158
Spegel
höjd: 117 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2016
kl 19:44:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 11:30:55
1
400 kr
21/3 11:49:32
2
1.100 kr
21/3 12:13:00
3
600 kr
21/3 12:13:00
2
700 kr (Budbetjänt)
21/3 12:13:52
3
1.000 kr
21/3 12:13:52
2
1.100 kr (Budbetjänt)
21/3 12:16:20
3
1.400 kr
21/3 12:20:31
4
1.400 kr
21/3 12:20:31
3
1.400 kr (Budbetjänt)
21/3 12:20:48
4
1.600 kr
21/3 14:58:37
3
Vinnande bud
21/3 15:37:22
4
1.800 kr
21/3 15:37:22
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1026 7158
Spegel
höjd: 117 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 11:30:55 | 1 | 400 kr |
| 21/3 11:49:32 | 2 | 1.100 kr |
| 21/3 12:13:00 | 3 | 600 kr |
| 21/3 12:13:00 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 21/3 12:13:52 | 3 | 1.000 kr |
| 21/3 12:13:52 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 21/3 12:16:20 | 3 | 1.400 kr |
| 21/3 12:20:31 | 4 | 1.400 kr |
| 21/3 12:20:31 | 3 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
| 21/3 12:20:48 | 4 | 1.600 kr |
| 21/3 14:58:37 | 3 | Vinnande bud |
| 21/3 15:37:22 | 4 | 1.800 kr |
| 21/3 15:37:22 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



