KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Väggrelief 15468149
nr 1546 8149
Wladyslaw Popielarczyk
(1925-1987), Polen
Väggrelief, Signerad, daterad 1961,34x49, oramad
Wladyslaw Popielarczyk, polsk bildkonstnär född 1925, död 1987.
Utrop:
500 kr
måndag 5 juni 2023
kl 20:14:40
Wladyslaw Popielarczyk
Läs mer om Wladyslaw Popielarczyk