ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6525440
*
nr 652 5440
Spegel
Rokokostil, höjd: 128
Utrop:
300 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2010
kl 18:29:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 19:01:37
1
300 kr
23/8 14:39:10
2
600 kr
23/8 15:42:42
3
500 kr
23/8 15:43:05
3
700 kr
23/8 15:47:08
2
750 kr
23/8 17:22:11
4
900 kr
23/8 18:23:37
2
850 kr
23/8 18:24:02
2
Vinnande bud
23/8 18:24:48
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 652 5440
Spegel
Rokokostil, höjd: 128
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 950 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/8 19:01:37 | 1 | 300 kr |
| 23/8 14:39:10 | 2 | 600 kr |
| 23/8 15:42:42 | 3 | 500 kr |
| 23/8 15:43:05 | 3 | 700 kr |
| 23/8 15:47:08 | 2 | 750 kr |
| 23/8 17:22:11 | 4 | 900 kr |
| 23/8 18:23:37 | 2 | 850 kr |
| 23/8 18:24:02 | 2 | Vinnande bud |
| 23/8 18:24:48 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



