KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13834106

nr 1383 4106

Valfrid Nelson

(1849-1930), Sverige

Pastell, Solnedgång. Signerad. Motivet: 42x67cm, yttermått inklusive ram: 61x84cm

Valfrid Nelson, svensk bildkonstnär född 1849, död 1930.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 8 mars 2021
kl 19:32:01

6/3 19:26:33 1      Vinnande bud

Valfrid Nelson

Läs mer om Valfrid Nelson