ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9199327
*
nr 919 9327
Spegel
barockstil, höjd: 58
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2014
kl 20:44:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 23:21:31
1
100 kr
16/10 11:44:35
2
250 kr
16/10 20:19:58
1
200 kr
16/10 20:19:58
2
250 kr (Budbetjänt)
16/10 20:20:20
1
300 kr
18/10 20:36:15
3
600 kr
19/10 11:05:48
1
400 kr
19/10 11:05:48
3
450 kr (Budbetjänt)
19/10 11:06:06
1
500 kr
19/10 11:06:06
3
600 kr (Budbetjänt)
19/10 11:07:10
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 919 9327
Spegel
barockstil, höjd: 58
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/10 23:21:31 | 1 | 100 kr |
| 16/10 11:44:35 | 2 | 250 kr |
| 16/10 20:19:58 | 1 | 200 kr |
| 16/10 20:19:58 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 16/10 20:20:20 | 1 | 300 kr |
| 18/10 20:36:15 | 3 | 600 kr |
| 19/10 11:05:48 | 1 | 400 kr |
| 19/10 11:05:48 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 19/10 11:06:06 | 1 | 500 kr |
| 19/10 11:06:06 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 19/10 11:07:10 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54



