KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 11713001
nr 1171 3001
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
Blyertsteckning, "Wilhelm Kåge". Signerad, daterad -38. 24x14 cm. Proveniens Wilhelm Kåge
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
måndag 26 mars 2018
kl 18:13:05
26/3 11:30:17
- Klassiska
26 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
John Jon-And
Läs mer om John Jon-And