KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 6878820
*
nr 687 8820
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsningar, 2 st. Ernst Hällgren, Stockholmsmotiv, ca 20x25
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2011
kl 17:30:48
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst hällgren etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06
*
Ernst Hällgren
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
nr 687 8820
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsningar, 2 st. Ernst Hällgren, Stockholmsmotiv, ca 20x25
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2011 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst hällgren etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06



