KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13693200
*
nr 1369 3200
Leif Elggren
(f. 1950), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 48/110, daterad 1980. Motivet: 5,5x4,4cm
Leif Elggren, svensk målare och grafiker född 1950.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 20:53:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 20:54:15
1
100 kr
18/12 08:09:32
2
150 kr
21/12 15:46:30
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik leif elggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:47
*
Leif Elggren
Leif Elggren, svensk målare och grafiker född 1950.
nr 1369 3200
Leif Elggren
(f. 1950), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 48/110, daterad 1980. Motivet: 5,5x4,4cm
Leif Elggren, svensk målare och grafiker född 1950.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/12 20:54:15 | 1 | 100 kr |
| 18/12 08:09:32 | 2 | 150 kr |
| 21/12 15:46:30 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik leif elggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:47



