ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5554687
*
nr 555 4687
Spegel
1800-tal, höjd: 97
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2008
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 555 4687
Spegel
1800-tal, höjd: 97
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2008 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



