ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15384460
*
nr 1538 4460
Spegel
Förgylld, 65x55 cm
Kondition: nyproduktion
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 maj 2023
kl 18:17:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/5 11:15:40
1
100 kr
1/5 11:16:31
1
400 kr
1/5 15:24:22
2
150 kr
1/5 15:24:22
1
200 kr (Budbetjänt)
1/5 15:24:40
2
250 kr
1/5 15:24:40
1
300 kr (Budbetjänt)
1/5 15:24:53
2
350 kr
1/5 15:24:53
1
400 kr (Budbetjänt)
1/5 15:25:17
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: nyproduktion
Läs om budbetjänten
nr 1538 4460
Spegel
Förgylld, 65x55 cm
Kondition: nyproduktion
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 maj 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/5 11:15:40 | 1 | 100 kr |
| 1/5 11:16:31 | 1 | 400 kr |
| 1/5 15:24:22 | 2 | 150 kr |
| 1/5 15:24:22 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 1/5 15:24:40 | 2 | 250 kr |
| 1/5 15:24:40 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 1/5 15:24:53 | 2 | 350 kr |
| 1/5 15:24:53 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 1/5 15:25:17 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



