ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5075108
*
nr 507 5108
Spegel
höjd: 108
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2008
kl 17:18:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/2 19:12:29
1
300 kr
4/2 13:57:12
2
Vinnande bud
4/2 17:01:42
3
400 kr
4/2 17:04:10
3
500 kr
4/2 17:08:19
3
600 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 507 5108
Spegel
höjd: 108
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/2 19:12:29 | 1 | 300 kr |
4/2 13:57:12 | 2 | Vinnande bud |
4/2 17:01:42 | 3 | 400 kr |
4/2 17:04:10 | 3 | 500 kr |
4/2 17:08:19 | 3 | 600 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23