Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Träskulpturer 7118213



*

nr 711 8213


Träskulpturer

5 delar, Olika


Utrop:

600 kr

Såld:

850 kr

Sista tid för bud online:

måndag 29 augusti 2011
kl 17:36:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/8 00:10:21 1      750 kr
28/8 18:48:35 2      150 kr
29/8 13:44:09 3      500 kr
29/8 15:11:59 4      600 kr
29/8 15:12:45 4      700 kr
29/8 15:13:15 4      800 kr
29/8 17:08:30 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsthantverk olika skulptur träskulpturer
  • 8088 Skulptur
    fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:56
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:36
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:36
  • 7053 Skulptur
    patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:10
  • 7215 Skulptur
    Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:47
  • 7040 Skulptur/sparb..
    Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:56




Ladda ner broschyr