KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7451395
*
nr 745 1395
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Akvareller, 4 st, Fanny Hjelm (1858-1944), motiv från Utö, signerade, motivets mått: c: a 2x4
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2012
kl 18:13:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/3 00:43:34
1
100 kr
3/3 17:57:16
2
150 kr
4/3 18:08:07
3
Vinnande bud
4/3 22:42:05
4
450 kr
4/3 22:42:27
4
550 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fanny hjelm skärgårdsmotiv stockholms skärgård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utö vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
-
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04
*
Fanny Hjelm
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
nr 745 1395
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Akvareller, 4 st, Fanny Hjelm (1858-1944), motiv från Utö, signerade, motivets mått: c: a 2x4
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/3 00:43:34 | 1 | 100 kr |
| 3/3 17:57:16 | 2 | 150 kr |
| 4/3 18:08:07 | 3 | Vinnande bud |
| 4/3 22:42:05 | 4 | 450 kr |
| 4/3 22:42:27 | 4 | 550 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fanny hjelm skärgårdsmotiv stockholms skärgård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utö vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20 -
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04



