![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12342471
*
nr 1234 2471
Emil Ã…berg
(1864-1940), Sverige
Akvareller, 3 st. Landskap, 5x8,3,4,8x 8,3, resp. 8,5x9
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 19:54:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 10:57:16
1
150 kr
8/2 12:15:33
2
200 kr
8/2 12:16:06
2
250 kr
8/2 14:08:25
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Emil Ã…berg
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emil åberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri resp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:20
*
Emil Ã…berg
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Ã…berg
nr 1234 2471
Emil Ã…berg
(1864-1940), Sverige
Akvareller, 3 st. Landskap, 5x8,3,4,8x 8,3, resp. 8,5x9
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 10:57:16 | 1 | 150 kr |
8/2 12:15:33 | 2 | 200 kr |
8/2 12:16:06 | 2 | 250 kr |
8/2 14:08:25 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Emil Ã…berg
Emil Ã…berg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Emil Ã…berg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emil åberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri resp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:20