KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052210
nr 1405 2210
Wendela Hebbe
(1808-1899), Sverige
Rökande pojke. Signerad, 1880-tal. Akvarell, 26x20 cm, yttermått inklusive ram: 43x37 cm
Wendela Hebbe, svensk författare, journalist och konstnär född 1808, död 1899.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:57:50
700 kr
1.500 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.800 kr
3.200 kr
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
4.200 kr
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Wendela Hebbe
Läs mer om Wendela Hebbe