KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052210

nr 1405 2210

Wendela Hebbe

(1808-1899), Sverige

Rökande pojke. Signerad, 1880-tal. Akvarell, 26x20 cm, yttermått inklusive ram: 43x37 cm

Wendela Hebbe, svensk författare, journalist och konstnär född 1808, död 1899.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

4.400 kr

måndag 21 juni 2021
kl 20:57:50

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Wendela Hebbe

Läs mer om Wendela Hebbe