KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17025070
nr 1702 5070
Pär Lindblad
(1907-1981), Sverige
Signerad, Nudister, Akvarell, bildmått: 18x22 cm, yttermått inklusive ram: 33x42 cm
Pär Lindblad, svensk bildkonstnär och skulptör född 1907, död 1981.
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
måndag 19 maj 2025
kl 19:38:37
100 kr
150 kr
Pär Lindblad
Läs mer om Pär Lindblad