Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 7063501



*

nr 706 3501


WATERCOLOUR (F)

signed, 1925, art noveau, 26x22,


signerad, 1925, art noveau, 26x22


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1200

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday August 1 2011
at 18:00:10


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/7 22:06:41 1      100 kr
24/7 08:20:29 2      Vinnande bud
25/7 14:01:45 3      300 kr
25/7 15:25:44 3      550 kr
1/8 16:41:07 2      justering av budtak



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller art noveau vattenfärg
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:22
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr