KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13226210
nr 1322 6210
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Stockholmsmotiv. Signerad, daterad -40, akvarell, 24x31 cm
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 april 2020
kl 18:57:25
26/4 11:43:54
Rune Rockström
Läs mer om Rune Rockström