ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 13732027
*
nr 1373 2027
WATERCOLOUR
Monogramsignerad VB, Stor Essingen, 1925. Sheet: 18x25 cm,
Monogramsignerad VB, Stor Essingen, 1925. Bladets mått: 18x25 cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday January 18 2021
at 18:23:14
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/1 21:05:53
1
100 kr
16/1 19:53:20
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Jan 18
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Read more about Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller stor essingen vattenfärg
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
-
7166 PASTEL
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 20:58
*
WATERCOLOUR
Read more about Stockholm
nr 1373 2027
WATERCOLOUR
Monogramsignerad VB, Stor Essingen, 1925. Sheet: 18x25 cm,
Monogramsignerad VB, Stor Essingen, 1925. Bladets mått: 18x25 cm
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 150 |
| Auction date: |
Monday January 18 2021 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 11/1 21:05:53 | 1 | 100 kr |
| 16/1 19:53:20 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Jan 18
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Read more about Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller stor essingen vattenfärg
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20 -
7166 PASTEL
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 20:58



