KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15053493
*
nr 1505 3493
Michail Sjevarjov
(f. 1958), Sverige
Laurinska huset. Söder Mälarstrand, Signerad. Akvarell, bildmått: 71x53 cm, yttermått inklusive ram: 87x68 cm
Michail Sjevarjov, rysk-svensk bildkonstnär född 1958.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2022
kl 19:42:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/11 18:12:52
1
300 kr
28/11 18:27:24
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Michail Sjevarjov
Michail Sjevarjov, rysk-svensk bildkonstnär född 1958.
Läs mer om Michail Sjevarjov
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller laurinska huset michail sjevarjov stockholm stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige söder mälarstrand södermalm södermalmsmotiv södermälarstrand vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Michail Sjevarjov
Michail Sjevarjov, rysk-svensk bildkonstnär född 1958.
Läs mer om Michail Sjevarjov
nr 1505 3493
Michail Sjevarjov
(f. 1958), Sverige
Laurinska huset. Söder Mälarstrand, Signerad. Akvarell, bildmått: 71x53 cm, yttermått inklusive ram: 87x68 cm
Michail Sjevarjov, rysk-svensk bildkonstnär född 1958.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/11 18:12:52 | 1 | 300 kr |
| 28/11 18:27:24 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Michail Sjevarjov
Michail Sjevarjov, rysk-svensk bildkonstnär född 1958.Läs mer om Michail Sjevarjov
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller laurinska huset michail sjevarjov stockholm stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige söder mälarstrand södermalm södermalmsmotiv södermälarstrand vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



