KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10649081

nr 1064 9081

Max Marcus

(1879-1955), Sverige

Akvarell, Max Marcus (1879-1955), Kyrka, signerad, 60x47

Max Marcus, svensk målare född 1879 i Stockholm, död 1955.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 24 oktober 2016
kl 20:16:04

21/10 19:19:08 1      100 kr
24/10 20:11:04 2      Vinnande bud

Max Marcus

Läs mer om Max Marcus