KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10458669

nr 1045 8669

Lennart Rosensohn

(1918-1994), Sverige

Akvarell, Lennart Rosensohn (1918-1994), läsande kvinna, signerad. 1946, 31x24

Kondition: oramad

Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 4 juli 2016
kl 19:11:06

4/7 10:03:14 1      Vinnande bud

Lennart Rosensohn

Läs mer om Lennart Rosensohn