KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15978474
nr 1597 8474
Knut Stangenberg
(1871-1955), Sverige
Jägare & räv. Signerad, daterad 1941. Akvarell, bildmått: 28x23 cm, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
måndag 12 februari 2024
kl 18:32:14
Knut Stangenberg
Läs mer om Knut Stangenberg