KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13603600

nr 1360 3600

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Akvarell, Johannes Kyrka, 1923. Signerad. Motivet: 14x20 cm

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 november 2020
kl 20:01:22

14/11 08:38:24 1      Vinnande bud

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström