KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13603600
nr 1360 3600
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvarell, Johannes Kyrka, 1923. Signerad. Motivet: 14x20 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 november 2020
kl 20:01:22
14/11 08:38:24
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström