KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14597028
*
nr 1459 7028
Curt Stoopendaal
(1893-1927), Sverige
Curt Stoopendaal (1893-1927), Sverige, tillskriven. Vikingaskepp. Ej signerad. Proveniens familjen Nyström Stoopendaal. Akvarell, bildmått: 20x14cm, yttermått inklusive ram: 35x28cm
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk målare född 1893, död 1927.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2022
kl 18:46:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 16:42:15
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Curt Stoopendaal
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk målare född 1893, död 1927.
Läs mer om Curt Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 20x14cm curt stoopendaal ej signerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vikingaskepp
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:20
*
Curt Stoopendaal
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk målare född 1893, död 1927.
Läs mer om Curt Stoopendaal
nr 1459 7028
Curt Stoopendaal
(1893-1927), Sverige
Curt Stoopendaal (1893-1927), Sverige, tillskriven. Vikingaskepp. Ej signerad. Proveniens familjen Nyström Stoopendaal. Akvarell, bildmått: 20x14cm, yttermått inklusive ram: 35x28cm
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk målare född 1893, död 1927.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 16:42:15 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Curt Stoopendaal
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk mÃ¥lare född 1893, död 1927.Läs mer om Curt Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 20x14cm curt stoopendaal ej signerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vikingaskepp
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:20