KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14778437
nr 1477 8437
Charlotte Hartmann Lagerwall
(1936-2010), Sverige
Signerad, daterad -77. Akvarell, 46x61 cm, yttermått inklusive ram: 61x73 cm
Charlotte Hartmann Lagerwall, svensk textilkonstnär, målare och grafiker född 1936 i Köln, Tyskland,, död i Göteborg 2010 .
Utrop:
500 kr
måndag 4 juli 2022
kl 20:39:57
Charlotte Hartmann Lagerwall
Läs mer om Charlotte Hartmann Lagerwall