KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16087226

nr 1608 7226

Carl Ewald Lönngren

(1839-1902), Sverige

Landskap med stuga. Signerad. Akvarell, bildmått: 13x20 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 cm

Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 25 mars 2024
kl 20:30:11

24/3 11:35:11 1      100 kr
25/3 19:37:22 2      Vinnande bud

Carl Ewald Lönngren

Läs mer om Carl Ewald Lönngren