KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12197301
nr 1219 7301
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Akvarell, Häst och vagn, 1926, Roma, signerad. 12x16
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 26 november 2018
kl 20:24:40
22/11 14:34:51
100 kr
26/11 20:07:23
Axel Wallert
Läs mer om Axel Wallert